Nowe czasopismo "European Historical Game Studies"

Nowe czasopismo "European Historical Game Studies", wydawane przez Wydział Historyczny UG, przyjmuje artykuły do dwóch numerów: regularnego (w systemie ciągłym) i do numeru tematycznego "Ukrainian Games of War" (do 31 lipca 2024 r.). Zapraszamy na stronę czasopisma!

"European Historical Game Studies", a new journal published by Faculty of History UG, has two open calls for papers: to its inaugural issue (no specific deadline) and to a special thematic one titled "Ukrainian Games of War (by July 31). More info on the journal's website.

Data publikacji: czwartek, 27. Czerwiec 2024 - 10:22; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: czwartek, 27. Czerwiec 2024 - 10:37; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska